RockStation

TREASONDOM - The Flesh Consumes The Mind (Defense/Maximed, 2025)

Az év legjobb "hazai" debütlemeze?

2025. augusztus 13. - chris576

8d5bc0de-0a98-4e09-b95e-b4682bf2fac7.jpg

Első nagylemezét készül megjelentetni augusztus 15-én az erdélyi death/grind formáció, a Treasondom. A The Flesh Consumes The Mind a lengyel Defense Records és a cseh Maximed Records közös gondozásában érkezik. A srácok megküldték nekünk az anyag előzetesét, mi pedig kaptunk az alkalmon, hogy írjunk róla (naná, hiszen mocskos jó lett).

A Treasondom 2017-ben alakult és a mai napig változatlan felállásban működik: Bakó Hunor - gitár/ének, Bakó Ferenc - basszusgitár, Patek Botond - gitár/ének, Szabó Barna - dobok. A zenekar legfontosabb ismérve, hogy azonnal ható, könnyedén memorizálható ritmusképletekkel, dallamvilággal dolgozik, magyarul az ember nem veszik el a részletekben; mondhatni, könnyű rácsatlakozni a banda hullámhosszára. Üdvözlendő hozzáállás ez a mai szétbrutalizált, extremitásmaximalizáló metalzenei környezetben.

Persze senki ne gondolja azt, hogy Hunorék rádióba szánt, habkönnyű dallamokkal tapétázták ki a nagylemezt. Nem, a zenének súlya, alja van. Úgy röfögnek a gitárok, mint egy kiéhezett vaddisznófalka. Csak éppen dalközpontú lett a végeredmény, és ez jó.

Gyorsvonatként robban be a rövidke grindos Everyone Is Dead Or Dying, és úgy legyalulja a hallójáratainkat, akár egy gömbvillám: nem marad sokáig, de elpusztít mindent, amivel csak érintkezik. A The Flesh Consumes The Mind ügyesen vegyíti a gyilkos, kimért riffelést a grindos elemekkel. 

Van itt minden: embertelen groove a halálmetal jegyében (Spitting Feathers), hentesbárdként lesújtó riffpumpa és vokáldualitás (The Growing Distance), doomos misztikum (Rites Of Loss), zsigeri death/grind mészárszék (Revolution Eats It's Children) vagy éppen crust punkos vadulás (Progress).

4b3e6e0b-3d02-48b8-bdfe-0f45c4d79cdc.jpg

A kilencvenes évek klasszikus death metaljában gyökeredző muzsika abszolút a változatosság vizein evezve hajózik, semmi sem fogja ki a vitorlájából a szelet. Megingathatatlanul, szálfaegyenesen halad a halálmetal ösvényén, pontosan úgy, ahogy az ősök tették egykoron.

A srácok urai a hangszereiknek, de ami a legfontosabb, hogy tudnak dalokat írni. A The Flesh Consumes The Mind az év legjobb "hazai" debütlemeze, fogunk még hallani róluk, az hétszentség!

45kop.png

A bejegyzés trackback címe:

https://rockstation.blog.hu/api/trackback/id/tr7718926628

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
ROCKSTATION online rockzenei magazin
rsszerk@rockstation.hu |  Impresszum