
Első nagylemezét készül megjelentetni augusztus 15-én az erdélyi death/grind formáció, a Treasondom. A The Flesh Consumes The Mind a lengyel Defense Records és a cseh Maximed Records közös gondozásában érkezik. A srácok megküldték nekünk az anyag előzetesét, mi pedig kaptunk az alkalmon, hogy írjunk róla (naná, hiszen mocskos jó lett).
A Treasondom 2017-ben alakult és a mai napig változatlan felállásban működik: Bakó Hunor - gitár/ének, Bakó Ferenc - basszusgitár, Patek Botond - gitár/ének, Szabó Barna - dobok. A zenekar legfontosabb ismérve, hogy azonnal ható, könnyedén memorizálható ritmusképletekkel, dallamvilággal dolgozik, magyarul az ember nem veszik el a részletekben; mondhatni, könnyű rácsatlakozni a banda hullámhosszára. Üdvözlendő hozzáállás ez a mai szétbrutalizált, extremitásmaximalizáló metalzenei környezetben.
Persze senki ne gondolja azt, hogy Hunorék rádióba szánt, habkönnyű dallamokkal tapétázták ki a nagylemezt. Nem, a zenének súlya, alja van. Úgy röfögnek a gitárok, mint egy kiéhezett vaddisznófalka. Csak éppen dalközpontú lett a végeredmény, és ez jó.
Gyorsvonatként robban be a rövidke grindos Everyone Is Dead Or Dying, és úgy legyalulja a hallójáratainkat, akár egy gömbvillám: nem marad sokáig, de elpusztít mindent, amivel csak érintkezik. A The Flesh Consumes The Mind ügyesen vegyíti a gyilkos, kimért riffelést a grindos elemekkel.
Van itt minden: embertelen groove a halálmetal jegyében (Spitting Feathers), hentesbárdként lesújtó riffpumpa és vokáldualitás (The Growing Distance), doomos misztikum (Rites Of Loss), zsigeri death/grind mészárszék (Revolution Eats It's Children) vagy éppen crust punkos vadulás (Progress).

A kilencvenes évek klasszikus death metaljában gyökeredző muzsika abszolút a változatosság vizein evezve hajózik, semmi sem fogja ki a vitorlájából a szelet. Megingathatatlanul, szálfaegyenesen halad a halálmetal ösvényén, pontosan úgy, ahogy az ősök tették egykoron.
A srácok urai a hangszereiknek, de ami a legfontosabb, hogy tudnak dalokat írni. A The Flesh Consumes The Mind az év legjobb "hazai" debütlemeze, fogunk még hallani róluk, az hétszentség!
