
A tavalyi, videoklippes bemutatkozás után új dallal jelentkezik a kemény riffeket és pattogós szöveget vegyítő Alchaka – debütál a Fekete füst.
A zenekar 2025 nyarán alakult Berettyóújfaluban, önmeghatározásuk szerint a banda rapmetal zenét játszik, azonban nem a klasszikus, nu-metal korszakból ismerős viszonyok szerint. A zenei alapok a '80-as, '90-es évek thrash metal gyökereiből építkeznek, míg a szövegek vegyítik a hazai hip-hop és rapvilág több formáját az ordító, hörgő vokállal.
A négyesfogat – Török Ádám "Fronti" énekes, Csirmaz Márton gitáros, Csirmaz Attila basszusgitáros, Pataki Ferenc dobos – tagjai már megfordultak különböző formációkban, 2025 nyara óta pedig az Alchaka csapatát erősítik. Először 2025 decemberében adtak életjelet magukról, amikor első daluk az Au Revoir egy videóklip társaságában napvilágot látott.

Legfrissebb, immár második daluk a Fekete füst, onnan folytatja a zenekar útját, ahol az első hanganyagnál abbahagyták a fiúk. Az immár számos zenei kikacsingatást tartalmazó trekket Gyarmati Balázs rögzítette, a hozzá tartozó vizuál pedig Fekete Andris és Dajka Dani keze munkáját dicséri.
Akinek pedig épp az ilyen jellegű dallamok jönnek be, hamarosan koncerteken is találkozhat a bihari srácokkal.
