RockStation

Eladta a master felvételei jogát az RHCP

2026. május 12. - KoaX

0redhotchilipeppers2022_52_eredmeny.jpg

Beszéljünk csak arról, amikor valaki „eladja a lelkét az ördögnek”! A Los Angeles-i, műfajokat keverő óriászenekar, a Red Hot Chili Peppers megerősítette, hogy vadonatúj megállapodást kötött a Warner Music Grouppal (WMG). A szerződés értelmében a zenekar hivatalosan eladta a master felvételeihez fűződő jogokat jelentős, 300 millió dolláros összegért.

Ahogy sok alternatív zenekarnál, a Red Hot Chili Peppers felállása is sokat változott az évek során. Jelenleg Anthony Kiedis, Flea, Chad Smith és John Frusciante alkotják a csapatot. Az új szerződés mostantól és örökre megváltoztatja a master felvételeik jogainak tulajdonviszonyát.

Bár a megállapodást nemrég véglegesítették, a rajongók számára ez nem teljesen új hír. Már 2025 februárjában is több beszélgetés és találgatás látott napvilágot az ügyről. A The Hollywood Reporter azóta megerősítette, hogy több hiteles forrás is megosztott információkat a témában, és a szerződéseket most hivatalosan aláírták.

Röviden: mostantól a WMG birtokolja a Red Hot Chili Peppers teljes katalógusának eredeti hangfelvételeit. Ez egészen az 1984-es, saját nevüket viselő debütáló albumukig nyúlik vissza. A múltról szólva: éppen ma ünnepli 20. évfordulóját a 2006-os Stadium Arcadium lemezük, amely olyan slágereiről ismert, mint a Dani California és a Hump De Bump.

A bejegyzés trackback címe:

https://rockstation.blog.hu/api/trackback/id/tr4619098509

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
ROCKSTATION online rockzenei magazin
rsszerk@rockstation.hu |  Impresszum