
Annak ellenére, hogy a Big 4 egyik tagjáról van szó, mindig is nagyon alulértékeltnek tartottam az Anthrax-et, lévén a legtöbbször akkor jönnek szóba, amikor megy a morfondírozás, hogy kit kellett volna helyettük bevenni negyediknek. A károgókkal sosem tudtam egyetérteni, a 80-as évek termése simán odatehető a műfaj legnagyobb klasszikusai közé, és az újkori lemezeik miatt sincs bármi szégyenkezni valójuk, rengeteg pályatársukkal ellentétben. Élőben pedig azt kell, hogy mondjam intenzitásban szinte bárkit lenyomnak. Ezekkel a gondolatokkal indultam el tehát a Barba Negrába, és egy cseppet sem kellett csalódnom.




A végéhez ért Wacław "Vogg" Kiełtyka Machine Headben töltött karrierje. A gitáros távozása kivételesen nem Robb Flynn vezérmániája miatt történt, Vogg nemes egyszerűséggel az anyazenekarát, a Decapitatedet szeretné tovább tolni, akikkel már most szépen telítődik a naptára. Jelenésük lesz többek között 
David Ellefson úgy halmozza mostanában a zenekarokat, mintha nem lenne holnap, a legújabb projektjében Michał Łysejko (ex-Decapitated) és Guilherme Miranda (ex-Entombed A.D.) nyomja a death metalt. A Dieth bemutatkozó albuma 


Nem kevesebb, mint öt zenekar fogja legyalulni az agysejtjeit azoknak, akik lesznek olyan bátrak és lelkesek, hogy