Újabb dalt villantott a július 3-án megjelenő, Splat! című albumáról a Deep Purple. A rocklegendák az anyagra tizenhárom számot sorakoztatnak fel, ezek közül az Arrogant Boy már korábban elérhető lett. Most megérkezett a lemezen is ezt követő Diablo, ami megint csak egy jó kis veretes rocknóta. Hogy október 2-án Budapesten is hallhatjuk-e majd? Arra bizony jó esély van!


Heti dalmegosztásunkban arénarock, bánatmetal, patinás hardrock, jó fajta amerikai heavy metal és groove hegyek. /Fotó: Kissin' Dynamite/
Heti dalmegosztásunkban klafa goth metal, hardrock legendák, egy húzós szupergrupp, egy ordas nagy saller és 25 éves hazai jubileum. /Fotó: Watch My Dying/
Bemutatta a 


















A Deep Purple a heavy metál és a modern hard rock műfajok egyik úttörője, a Led Zeppelinnel és Black Sabbath-tal együtt a “70-es évek brit hard rock és heavy metál szentségtelen háromsága” néven is emlegették őket. A csapat számtalan rock és metál zenekarra volt hatással; többek között a Metallica, a Judas Priest, a Queen, az Aerosmith, a Van Halen, az Alice in Chains, a Pantera, a Bon Jovi, a Rush, a Motörhead, valamint az angol újhullámos heavy metál bandák közül az Iron Maiden és a Def Leppard is őket nevezi meg, mint az egyik legfőbb inspirációt zenéjükre.
Július végén
Extras: The Now What?! B-Sides And Bonus Songs egy remek, kilencdalos válogatást tett közzé a Deep Purple. A csakis digitális formában elérhető anyagon - nem meglepő módon - a Now What?! nagylemez időszakának ritkaságait szedte össze a brigád (kiadója, vagy menedzsmentje). A finomságokra éhes fanoknak kötelező falat!
