
A Depeche Mode rajongói hamarosan újra átélhetik a zenekar Memento Mori világturnéját a Netflixen. Hétfőn a streaming platform bejelentette, hogy január 9-től, péntektől sugározza a Depeche Mode: M című koncert- és dokumentumfilmet.

A Depeche Mode rajongói hamarosan újra átélhetik a zenekar Memento Mori világturnéját a Netflixen. Hétfőn a streaming platform bejelentette, hogy január 9-től, péntektől sugározza a Depeche Mode: M című koncert- és dokumentumfilmet.

A Columbia Records és a Sony Music Vision vadonatúj, mérföldkőnek számító fizikai kiadványok hírével ünnepli a DEPECHE MODE: M című film közelgő, október 28-ai mozipremierjét: bejelentették ugyanis, hogy hamarosan érkeznek a film CD/DVD és CD/Blu-ray csomagjai, illetve a "MEMENTO MORI: MEXICO CITY" című koncertalbum CD és vinyl kiadásai is.

A Depeche Mode: M című egész estés filmjét a neves mexikói rendező, Fernando Frías készítette, és várhatóan az év végén kerül a mozikba. A film a zenekar három teltházas, 2023-as mexikóvárosi koncertjét örökíti meg, amelyek a Memento Mori turné részeként valósultak meg. Az M azonban nem egy hagyományos koncertdokumentum, hanem egy kifejező és dinamikus filmes utazás. Frías kiegészítő jelenetekkel és archív felvételekkel gazdagítja a filmet, hogy feltárja a Depeche Mode zenéje és a mexikói kultúra halálhoz és halandósághoz fűződő reflexiói közötti mély kapcsolatot. Ez a tematikus rezonancia különösen megrendítő, tekintettel a turné címére és az alapító tag, Andy Fletcher 2022-es fájdalmas elvesztésére.
Furcsa érzés olyan gondolatokkal elindulni egy koncertre, hogy ott motoszkál a fejedben: vajon ez lesz az utolsó? A Devotional turnén is benne volt ez a levegőben, mind Dave állapota okán, mind a bandán belüli toxikus légkör miatt. Aztán jött Dave betegsége, ott is csak remélhettük, hogy minden jóra fordul, majd Fletch halálával a lehető legrosszabb is bekövetkezett. Szörnyű ilyet leírni, de ettől még igaz: Andy volt talán az egyetlen áldozat, ami nem vezetett a Depeche Mode azonnali feloszlásához.

Több mint kétmillió jegy kelt már el a Memento Mori turné koncertjeire, és az észak-amerikai és európai teltházas előadásokat követően a Depeche Mode tavaly újabb európai turnédátumokat jelent be. A Memento Mori turné téli köre január 22-én indult a londoni O2 Arénában.
I was born with the wrong sign
In the wrong house
With the wrong ascendancy
I took the wrong road
That led to the wrong tendencies

Több mint kétmillió jegy kelt már el a Memento Mori turné koncertjeire, és az észak-amerikai és európai teltházas előadásokat követően a Depeche Mode újabb európai turnédátumokat jelent be. A Memento Mori turné téli köre január 22-én indul a londoni O2 Arénában.

Ez a komor lemezcím reflektálhatna arra a tragédiára, ami a DM családot érte az elmúlt évben, de mint azt Dave Gahan nyilatkozta, a cím megszületett még Andrew Fletcher halála előtt, ami egyszerre baljós, borzongató, és szomorú. Elment a Híd, ami összekötötte az évek során kutya-macska barátságban tobzódó szerzőpárost, Gahant és Wildert, így már az is kétséges volt, folytatódik-e a Depeche Mode saga, vagy ezzel a tragédiával, a híd leomlásával ér véget korunk egyik legmeghatározóbb zenei formációjának a története.
Csütörtökön este Sacramentóban elindult a Depeche Mode világkörüli turnéja, melynek keretében július 28-án Budapsten is fellépnek majd. A setlistben nem kevesebb, mint 23 dal kapott helyet, melyek közül négy (My Cosmos Is Mine, Speak to Me, Soul With Me és a Ghosts Again) szerepel a tegnap kiadott új Memento Mori című lemezről. Természetesen a programban Andy Fletcherről is megemlékeznek a World In My Eyes című dalban és annak háttérvetítésében. A programban van pár érdekesség is, amit a feketeöves rajongók az alább setlistben biztosan észrevesznek.
Memento Mori címmel március 24-én, azaz ma jelenik meg a Depeche Mode új, szám szerint 15. stúdióalbuma, amely a már duóban zenélő csapat első albuma lesz Andy Fletcher tavaly májusi halála óta. Nem mondhatni, hogy a megjelenés előtt rengeteg dalt mutattak volna meg róla (szám szerint összesen kettőt), így aztán tényleg van meglepetés a lemez első hallgatásakor. Ha pedig mindez nem lenne elég és valaki koncerten is szívesen látná a zenekart, annak július 28-án irány a Puskás Aréna.
Igaz nem rockzene, de nagy respektnek örvend nálunk a Depeche Mode. A zenekar új albuma Memento Mori címmel jelenik március 24-én jelenik meg. Ez lesz a csapat 15. stúdióalbuma, és az első Andy Fletcher tavaly májusi halála óta. Most új dal érkezett tőlük My Cosmos Is Mine címmel, amit alább meg is mutatunk. Aki még nem tudná, annak mondjuk, hogy a Depeche Mode július 28-án a Puskás Arénában játszik. További infók a koncertről ITT. /Fotó: Anton Corbijn/
Javában folytatja a promóciós köreit a friss nagylemezre készülő Depeche Mode. A hivatalosan már csak Dave Gahan - Martin Gore felállású csapat legutóbb Stephen Colbertnél, a The Late Showban mutatott be két dalt, mégpedig az új albumon megjelenő Ghosts Againt és az örök klasszikus Personal Jesust. Íme a felvételek!

Memento Mori címmel jelenik március 24-én jelenik meg a Depeche Mode új, szám szerint 15. stúdióalbuma, amely a már duóban zenélő csapat első albuma lesz Andy Fletcher tavaly májusi halála óta. A bejelentés mellé új dal is érkezett Ghosts Again címmel, ez alább nézhető meg.

A Rock & Roll Hírességek Csarnokának 2020-as újoncai, a Depeche Mode bejelentette, hogy 2023-ban új albuma jelenik meg, és világkörüli turnéra indul. A Memento Mori turné a zenekar azonos című, 15. stúdióalbumának tavaszi megjelenését követően indul. /Fotó: Anton Corbijn/
Andy Fletcher májusi halála miatt bizonytalannak tűnik a Depeche Mode jövője, de jelen kötet értelemszerűen a tragédia előtt íródott. A tágabb értelemben vett rockzene territóriumán kívül kevés olyan zenekar létezik/létezett, amely befolyást tudott gyakorolni a fémzenei trendekre, mi több, akár konkrétan is visszaköszöntek a hatásai egyes metalbandáknál.

60 éves korában elhunyt Andy Fletcher a Depeche Mode alapító billentyűse. Mindezt zenésztársai jelentették be a közösségi médiában. Dave Gahant és Martin Gore-t sokkolta zenésztársuk váratlan halála. Fletcher 1980-ban társalapítója volt a Depeche Mode-nak, 14 albumukon játszott, és a bandával turnézott a legutóbbi koncerteken, 2018-ban is. 2020-ban társaival együtt bekerült a Rock & Roll Hírességek Csarnokába. NYUGODJÉK BÉKÉBEN! /Fotó: Réti Zsolt/
A zenerajongó és a zenefogyasztó közötti határvonal fényesen csillogó barázdált korongokkal van kikövezve, immáron több mint 100 éve, és ha folytatódik a jelenlegi trend, akkor a végén még a bakelit örökli a földet.

A rajongók, és a kritikusok elismerése, illetve mozisikere után, a Depeche Mode egyszerre adta ki DVD-n és Blu-Ray-en, a korszakalkotó, teljes hosszúságú dokumentum- és koncertfilmet, SPiRiTS IN THE FOREST címmel. A rajongók számára végre világszerte elérhető a dokumentumfilm, amelyet a Rolling Stone szerint „nagyszerű… empatikus”, és a Forbes magazin úgy hivatkozott rá mint a „a koncertfilmek új szabványa”.
Kecskeméten rendesen elszabadult a zene a napokban, lévén a Cityrocks projektjén keresztül ötszáz zenész gyűlt össze, hogy egyszerre eljátsszanak pár dalt a legnagyobbak közül. A kiválasztott tételek a lent látható felvételeken is hallható Metallica Enter Sandmanje, a Depeche Mode-féle örökzöld, a Personal Jesus, a Bikini klasszikusa, a Mielőtt Elmegyek, valamint egy egyveleg voltak, utóbbiban Joan Jett (I Love Rock'n'Roll), LGT (Ringasd El Magad) és Queen (We Will Rock You) nótákkal.

Egy újabb Depeche Mode beszámoló! Vártátok már, ne is tagadjátok! Bő egy éven belül immáron harmadszor lehetett megcsodálni teljes valójában a dübörgő, lángcsóvát okádó, feltartóztathatatlanul menetelő basildoni csókákat, akik fittyet hányva a gyorsan pergő évekre, belevetették magukat a soproni éjszakába és megtáncoltatták azokat a tízezreket, akik még mindig nem tudják megunni ugyanazt a setlistet, és hajlandóak sokadszor is elénekelni, hogy "Everything count in large amounts"....