
Durva bulival ünnepelt a Kartel, iszonyat erős műsorral. Ha ennyit akartál olvasni a Ganxsta Zolee és a Kartel harminc évét celebráló koncertjéről, akkor megkaptad. Ha többre is vagy kíváncsi, akkor lehet tovább barátkozni a betűkkel.

Durva bulival ünnepelt a Kartel, iszonyat erős műsorral. Ha ennyit akartál olvasni a Ganxsta Zolee és a Kartel harminc évét celebráló koncertjéről, akkor megkaptad. Ha többre is vagy kíváncsi, akkor lehet tovább barátkozni a betűkkel.

A január 17-i banzájon a teljes Kartel-legénység színpadra áll majd a Budapest Arénában, most pedig két meglepetésvendéget és az előzenekarokat is bejelentették: Ganxsta Zolee lánya, Zoé és Big Daddy Laca fia, Boti is hangszert ragadnak a Kartel 30. születésnapján, míg a kellő bemelegítésről majd Curtis, illetve Essemm gondoskodnak majd.
Ganxsta Zolee és a Kartel január 17-én, a Budapest Arénában ünnepli 30. születésnapját, most pedig biztossá vált, hogy a teljes Kartel-legénység színpadra lép majd az Arénában, ugyanis a zenekar ma bejelentette, hogy Lory B alapítótag is visszatér a Kartelbe, erre az egy estére.
Jövőre harminc évet ünnepel a Ganxsta Zolee és a Kartel, az egésznek pedig a nyitószáma, illetve legnagyobbat szóló fejezete az Aréna koncert lesz. A január 17-i népünnepélyen a zenekar jelenlegi felállása mellett ott lesz a hőskorszakból OJ Sámson és Steve is, az ünnep fényét pedig Dopeman emeli majd. Ez a koncert adta az apropót, hogy leüljek a zenekar alapítótagjával, Big Daddy Lacával beszélgetni, akivel a koncert mellett több egyéb érdekes dolgot is kitárgyaltunk.
A Ganxsta Zolee és a Kartel 1995-ben jött ki első lemezével, azóta pedig kitörölhetetlen nyomot hagyott a magyar könnyűzenében, meghonosítva itthon is a gengszter rap műfaját, amelyet nemcsak elsőként, de azóta is a legeredetibb módon, már 30 éve nyomnak töretlenül. Ezt a kerek születésnapot most először a zenekar egy aréna koncerttel ünnepli, a színpadra hívva az egykori Kartel tagokat is 2025. január 17-én, a Budapest Arénában.
Lehet, hogy a rockzene annyira már nincs szem előtt Magyarországon, viszont az eddigi történelem folyamán született pár olyan, a műfajjal kapcsolatos emlékhely, amit érdemes megemlíteni. Ezeket szedtem egy csokorba és mutatom be pár szóban.
Idén ősszel jelent meg Magyarország első számú gengszter rap formációjának, a 28 éves Ganxsta Zolee és a Kartelnek a 13. lemeze, ami A bohóc címet kapta. Nem mellesleg, ez az első album, amin a két éve csatlakozott Siska Finuccsival közösen dolgoztak. A producer Józsa Alex, akivel már a második lemezt készítették együtt. A korong elég erős lett, hiszen minden megvan benne, ami kell egy vérbeli Kartel lemezhez: van benne régi iskolás rappelés, humor, élcelődés, görbe tükör.

Hát, feleim, lassan segédbranddé válik a Moshing On Orfű. 2012 óta látogatom a fesztivált, és 2014 óta tehetem ezt minden évben akkreditált firkászként. 2017-ben és 2018-ban átálltunk a Moshing On Orfű füzetformátumára: az első és egyetlen fesztiválfanzinra Magyarországon, amit csak a Rockstatiönön érhettek el! Úgy tűnik, kultúrmissziónk sikerrel járt: bármerre fordulok, a FOO már nem alter/hippibölcsiként, hanem igenis akként a nívós kortárs hazai rockfesztként szerepel a köztudatban, ami. És mosht...
Tavaly jött ki a legújabb Ganxstra Zolee és a Kartel nagylemez, a K.O., melyet négy év ínség előzött meg. Az ismét Lory B-vel készült, a bizonyos benzinkútláncnál kapható, nem mellesleg elég jól fogyó korongot holnap be is mutatják a Barba Negrában, így, hogy legyen mivel hangolódni, előzetesben pedig belőttek a köztudatba egy új klipet, a Legendákat.

Csütörtökön adja a legutolsó Jégre teszlek show-t a Ganxsta Zolee és a Kartel a Barba Negra Trackben. Nem érdemes kihagyni! Hogy miért?! Egyrészt azért mert klasszikus lemez a hazai hip-hop szcénában, másrészt pedig az eredeti felállás lesz látható a színpadon.

A mostanában (nem hiába) népszerű "teljes lemezes" koncertek elérték a Kartelt is. A jó ideje átvariálódott felállású, most már inkább rap/rock banda a klasszikus éra tagjaival, azaz Lory B-vel, Sámsonnal és Stevevel felvértezve csaptak bele a lecsóba és nyomták bele a Barba Negrába az idén húsz éves Jégre Teszlek lemezt, de azt úgy, ahogy illik, minden dalról megemlékezve. És hogy milyen volt az este? Soha rosszabbat! De lássuk bővebben!

Igaz, hogy az utolsó fesztiválok a héten nyitják meg a kapuikat, aztán megint várni kell egy évet, hogy elővegyük a sátrakat, de a Track az még pár hétig biztosan nyitva lesz. Jó kis zárókoncertek elé nézünk (utána természetesen mindenki átmegy a zárt Barba Negra Clubba...), mondjuk ilyen lesz a Ganxsta Zolee és a Kartel, valamint a The Joystix közös koncertje is.

Egy nap, amikor kifejezhetjük a gyengébbik nem iránt érzett szeretetünk, hálánk, odaadásunk – attól függően ki hogyan érez - egy nap, ami a nőkről szól és persze az aznap ünneplő Zoltánokról – idén e jeles napot dupla dózisban adagolhatjuk magunknak, hiszen március 8-a mellett március 14-én egy óriási bulival fejelhetjük meg az ünnepet a Barba Negra Music Club-ban.

Döglégy tábornokadmirálisigazgató úr öt ikszes lesz január 7-én. Ahogy lezengett az egész országban a 20. éves Kartel szülinapi turné, most úgy fog dübörögni a zenekar frontemberének szülinapi zsúrja is. Aki ott lesz, merthogy a koncert teltházas az biztosan megerősíti majd, ha valami nagyot fog szólniszól, akkor az az ország Döglegyének 50. szülinapja! A koncert Döglégy zenei munkásságának mérföldköveire épül. Jelige: Döglégy for President!
Fellépnek: MÁTYÁS ATTILA / SOMLYAY MIKLÓS / SZENDREY ZSOLT / SZÖSZÖ / SISKA FINUCCSI / GANXSTA ZOLEE / BIG DADDY L / DOPEMAN / STEVE

A 2015-ös év ünnepléssel telt a Kartel számára. Ezt valószínűleg folytatni is fogják a jövő évben is, hiszen januárban betölti az ötödik X-et Gengszter Zoltán. De egy tömérdek friss információt olvashatsz a csapatról, ha a tovább gombra kattintasz.

A magyar gengszterrap királya, Döglégy Zolee hamarosan fél évszázados jubileumát ünnepli. A Döglégy a világ körül című, nemrégiben megjelent könyvében olvasható kalandokat barátaival, Harsányi Leventével és Nacsa Olivérrel, valamint szerzőtársával, Fencsik Tamással mutatja be.

„Reggel tíz (fél egy ), ébredek. Kinézek az ablakon, végre „szombat”. Ez a nap nem lehet szar, az éjszaka nyugodt volt, semmi sziréna zaj. „
Körülbelül ezekkel a sorokkal a fejemben ébredtem, miután túléltük a nem túl nyugodt, szirénazajtól hangos pénteki magyar-román mérkőzést a Népligetben…. Kissé fáradtan, mondhatni baszott fáradtan indultam el az utolsó Kartel tribute koncertre….

Ha lemaradtál volna anno a Barba Negraban vagy az Akváriumban (és pár fesztiválon ) tartandó tribute koncertekről, akkor itt a remek és egyben utolsó lehetőség a pótlásra! Minden eddiginél nagyobb show-t ígér a Ganxsta Zolee és a Kartel.
Az idei Megyer Camp méretei miatt lehetetlen lett volna egy cikkben összefoglalni a történteket, így az utolsó három nap eseményeit, fellépőit ebben a cikkben részletezem.

Ahogy azt már tudhatjátok, ez az év az ünneplésről szól a Kartel számára.Ugye itt a nyár, ilyenkor jönnek a fesztiválok és nyitnak a szabadtéri szórakozóhelyek is. Így lesz ez június 18-án is, Budapesten.