"A GetSick olyan, mint egy jól sikerült kocsmai verekedés: zajos, őszinte és váratlanul szórakoztató. Egy olyan zenei koktél, amelyet sörrel kevertek és valaki beleejtett egy cigit is — de mi mégis megisszuk."
"A GetSick olyan, mint egy jól sikerült kocsmai verekedés: zajos, őszinte és váratlanul szórakoztató. Egy olyan zenei koktél, amelyet sörrel kevertek és valaki beleejtett egy cigit is — de mi mégis megisszuk."
Kilenc év hallgatás után az Avenford újra életjelet ad magáról. A zenekar az elmúlt időszakban új dalokon dolgozott, amelyek ezúttal nem egy komplett lemez formájában, hanem dalról dalra érkeznek majd a hallgatókhoz.

Az e-Music Records a Proton kései jogutódjaként az évtized elején azzal a céllal indult, hogy átmentse a huszonegyedik századba az egykori kiadó által gondozott lemezeket. A sort 2021-ben nyitották meg a Dance: Love Commando című albumával, majd egyebek mellett érkeztek a Moby Dick, az Edda és az August Förster Reservation lemezeinek újrakiadásai is, többnyire CD-n, kivételesen pedig LP formátumban.

Megérkezett a Drow, Step On It, Our Existence Is Punishment, valamint egykori Nadir zenészekből álló Morgh második EP-je, a Solus.

A DFW (Diószegi Kiki, Császár Róbert, Zsoldos Dávid, Czink Zsombor) lendületesen indította a 2026-os évet, január elsején jelent meg a Menekülj tőlem, most pedig itt egy újabb előfutár a szeptemberben érkező nagylemezükről. A modern rock hangzással építkező zenekar legújabb dala, a Nyughatatlan feszes hangszereléssel, karakteres énektémával és elementáris energiával érkezik.

„So who's in THE P3NTAVIERATE?” Magyarul, ki az a Pentavirátus? Stuart Mackenzie szerint a pápa, aztán a királynő, a Rotschildok, a Getty-k, (vagy a jeti, nem értettük pontosan), meg a Kentucky Fried Chicken-es ezredes, akik háromévente Colorado-ban beszélik meg, milyen újságokba kell tömni a lovettát. De lehet, hogy valójában egy őket is kirakatnak használó, még titkosabb társaság. Amit biztosan tudunk: hatalmuk oly mélységekben szivárog le társadalmunk szövetébe, hogy – egy új kollaboráns segítségével – még egy több mint húsz éve feloszlott zenekar tagjainak nagy részét is képesek rávenni nemcsak egymás elviselésére, de egy új dal felvételére is. Persze az sem kizárt, hogy valójában maguk a zenészek alkotják ezt a szövetséget, és a szóban forgó szerzemény nem más, mint a figyelem időleges elterelése valami ennél is nagyobb összeesküvésről. Amíg ez kiderül – vagy nem! –, az Aurora címmel most nyilvánosságra hozott hangdokumentum tanulmányozása talán közelebb vihet minket az igazsághoz. (Az igazsághoz, amit lábbal tipornak… ööö… de ez most nem tartozik a tárgyhoz.)

A szmóker/stoner irányból induló Red Swamp három album után nagy fába vágta a fejszéjét, aminek egy észrevehető zenei megújulás lett az eredménye. Már a tavalyi, közélet és (akkori) kormánykritikus Takarodó című dalukkal is jelezték a nyitást a magyar nyelvű dalok felé, az új single, az UTOLÉR egy sokkal bensőségesebb, személyesebb témát feszeget. Az elmúlás méltóságteljes megélését feldolgozó dal több irányból közelíti meg az érettség, felelősség témaköröket: soha nem késő “jó” irányba változni.

Új albummal jelentkezik a Bohemian Betyars: az Akárkifia egyszerre összegzés és újrakezdés, egy olyan lemez, amely a zenekar eddigi útját sűríti, miközben bátran el is tér attól. Az elmúlt években a betyárok nemzetközi szinten is komoly sikereket ért el, turnéikkal bejárták a világot, és idén meghívást kaptak a rangos Fuji Rock Festival programjába is – arra a színpadra, ahol korábban többek között a Red Hot Chili Peppers és a Foo Fighters is fellépett.

A Képzelt Város egykori zenészeiből álló formáció két új taggal, valamint két új dallal bővült.

Május 2-án először lép színpadra a FRAGDA! A budapesti zenekar a hazai extrém metal színtér egyik izgalmas, modern hangzású formációja, amely blackened deathcore alapokra építve zúzza össze a death metal, a black metal és a djent univerzumait. Érdekes hangzik, igaz? A projekt eredetileg Ferenczi „Moth” Márton szólókezdeményezéseként indult, majd az évek során teljes zenekarrá nőtte ki magát, több ismert hazai bandából érkező tagokkal (pl. Rivers Ablaze, Svoid, From the Sky). Zenéjükben egymással szemben trónol a brutális és az atmoszféra, amihez szaggatott ritmusok, ultramély gitárok és monolitikus harmóniák társulnak. A banda 2019-ben jelentette meg első EP-jét, majd 2022-ben érkezett a Damnation Is Inevitable debütáló nagylemez, amit tavaly a Glorification of Witchery követett. Szövegvilágukban gyakran jelennek meg okkult témák, továbbá kelet-európai boszorkánysághoz és extraterresztriális misztikumhoz kötődő motívumok.

A tavalyi, videoklippes bemutatkozás után új dallal jelentkezik a kemény riffeket és pattogós szöveget vegyítő Alchaka – debütál a Fekete füst.

A Wall Of Sleep a tavalyi The Kingdom lemez (kritika ITT és ITT) hozadékaként a Fonogram díjjal végre felkerült arra a képzeletbeli polcra, ahol már hosszú évek óta lennie kellene. Azt a bizonyos polcot rajongói és szakmai szempontból egyaránt értem – a hazai underground viszonylatában. Sokan ugyanis csak a legutóbbi lemez hallatán csodálkoztak rá a zenekarra.
Változások az Ossian soraiban. Tizennégy év után távozik a zenekarból Kálozi Gergely dobos! A zenész nyilatkozatát a cikk tovább részében olvashatjátok. A zenekar mer meg is találta új dobosát, igaz csak az eddig meghirdetett koncertekre

Május elején Élő 40 év címmel egy - a négy évtizedes pályafutást átölelő (és megünneplő) - jubileumi koncertalbum érkezik az Ossian zenekartól. A 31 tételes monumentális live anyag limitált példányszámú exkluzív kiadványokként digipak tokos dupla CD-n, díszdobozos, 180 grammos tripla LP-n, és pendrive-on jelenik majd meg. A felvételek a budapesti Barba Negrában, a szombathelyi Agora Sportházban és Máréfalván készültek.

Március 20-án adta ki harmadik nagylemezét a Türböwitch, ami az Under Haunted Skies címet viseli és a Time To Kill Records gondozásában jelent meg, ami új csúcspontot jelent a zenekar könyörtelen felemelkedésében az európai undergroundban. Az album, amely döntő lépés mind az intenzitás, mind a dalszerzés terén, hangzásuk minden elemét egy koncentrált sebességű, agresszív és hangulatos robbanássá élesíti, hűek maradva kompromisszummentes szellemiségükhöz, miközben kiterjesztik zenei identitásukat.

Sidlovics Gábor alias Sidi visszatér! Miután tavaly távozott a Tankcsapda soraiból, a zenészről nem sok új hírt hallottunk. Mivel azonban a nap is kisütött, megtört a jég és a kócos gitáros bejelentette legújabb zenekarát, amit Siddhi-nek keresztelt. De mit is tudni az új formációról?

Bár a 2017 óta aktív A Király Halott nemrégiben trióvá alakult, a srácok (Venyige Balázs /ének, gitár/, Mile Bence /gitár/, Hámori Dávid „Dáci” /dob/) továbbra sem unatkoznak. A hazai alternatív rockszíntér ígéretes produkciója ismét egy erős témájú dallal jelentkezik.
A veszprémi Escalate a közelmúltban fejezte be új EP-jének felvételét. Az anyag The Cry Of Nature címmel fog megjelenni április 10-én, méghozzá a hardcore világában közel négy évtizede meghatározó tényezőnek számító kaliforniai New Age Records kiadásában.

Az idei esztendő első megmozdulásaként, új dallal, és egy hozzá készített videóklippel jelentkezett a hazai extrém / modern metal színtérre tavaly berobbanó BETON zenekar.

A kazetták megjelentetésére szakosodott sásdi kiadó az FTP666-os sorszám alatt egy rendhagyó megjelenéssel készül. Dr. A beharangozója: „...annak idején direkt kihagytam a hatos sorszámot, amit tartogattam egy speciális kiadványra. Eljött az idő. Három baranyai BM album egy kiadványban.”