Na, ácsi! Mi az, hogy utált? Mi az, hogy nem érdemelték ki? Mi alapján lesz egy zenekar "rosszabb", mint a másik? Meg úgy egyáltalán!? Ez nem olyan boszorkányság szerű izé lesz, hogy kitaláljuk, vagy megmondjuk, hogy most kit nem kell szeretni. Vagy kit nem kell annyira mégsem nem szeretni. Ezt az Ultimate Guitar egyszerűen csak megszavaztatta az olvasóival. A hét közepén tették fel a nem kis számú olvasónak a kérdést, hogy mégis... Melyik az a zenekar, akit a legnagyobb mértékben, de egyáltalán nem kiérdemelten utálnak az emberek? A lista kattintás után olvasható. Természetesen észrevételek, javaslatok, ötletek jöhetnek hozzászólásban.
Rögtön egy nagy hal (egyértelműen csak ezek lesznek a listában, hiszen az utálat a népszerűséggel kéz a kézben jár). Igen, minden bizonnyal sokan pont ezért, a nagymértékű (el)ismertség miatt vették elő maguknak Corey Taylorékat.
20. Dream Theater
A többek által istenségként éltetett zenészek, akik egyben lélektelen gépekké is avanzsáltak az évek folyamán. De mégis a legtöbben James LaBrie ének- és Jordan Rudess billentyűtémái miatt szedik elő őket. De komolyan. Sehol nem kérkednek, hogy mekkora banda is a DT, csak teszik a dolgukat és játszanak. Nem olyan nagy baj ez. Ráadásul sokan eladnák a veséjüket ilyen hangszeres tudásért.
19. Linkin Park
Az utálók nagy része azzal érvel, hogy amit az első két album után műveltek, már semmit sem ér. De gondoljunk csak bele. Azelőtt is kaptak hideget-meleget a nu metal köntös miatt. Meg miért is kellene ugyanolyan zenét játszaniuk, mint 10-15 évvel ezelőtt?
18. Bring Me the Horizon
Akármelyik korszakukban akármilyen zenével álltak elő a metal/deathcore vonaltól kezdve a mai, popos rock/metalig, mindig folyamatos utálat lengte körül őket. Viszont akkor nem értjük, hogyan lesznek mégis egyre népszerűbbek.
17. Bullet for my Valentine
Emo? Nem. Screamo? Nem. Metalcore? Az lehet, de inkább modern heavy metal, amik ők leművelnek a korongokon. Valljátok be: Akárhogy pocskondiázzák őket, ti is elő-előkaptok egy-két jobban sikerült tételt tőlük. Ráadásul úgy néz ki, hogy egy kis bizonytalanságot követően ismét rátaláltak a helyes útra.
16. Dave Matthews Band
Több egymást követő Billboard első helyezés? Lágyabb zene? Eegen... Egyértelmű, hogy sokaknak kinyílik a bicska tőlük. De biztos, hogy olyan rossz zenét játszanak? Nem hiszem.
15. Muse
Mert hogy a kezdetekkor milyen jók voltak és hogy azóta semmit sem tudtak felmutatni. Viszont ahogy a Linkin Parkot, a BMTH-t, őket is sokan szúrós szemmel nézik a kezdetek óta. Ha belegondoltok, a régebbi szerzemények közül lehet bőven csemegézni, nagyon sok pöpec témát leraktak az asztalra.
14. Five Finger Death Punch
Az UG olvasói közül sokan egyetértettek abban, hogy a zenével nem lenne gond, hiszen jó gitárosok vannak ott, viszont Ivan szövegei sokat rontanak az összképen. Lehet, hogy így sem egy világverő zene, de azért aki rákap, annak szerethető dolgokat tud kínálni.
13. Green Day
Sokaknál az verte ki a biztosítékot, hogy Billie Joe-ék a punkot összekeverték a mainstream zenei hatásokkal és így rakétaként szállhattak az ég felé. De biztos, hogy a Dookie sem egy ugyanolyan pop rock album volt, mint az American Idiot?
12. Coldplay
A Coldplay is sokak szemét szúrja, de az UG egyik hozzászólása rávilágított: Az erős albumok mellett többfelé is kísérletező zenekar többféle stílust is képes volt egybeolvasztani eleinte úgy, hogy érdekes ízű elegy szülessen belőle.
11. Black Veil Brides
Az excentrikus kinézet és a sok fiatal (elsősorban lány) rajongó a már a kezdetekben megbélyegezte Andy Biersack-ék karrierjét. De hallgassátok meg bármelyik dalukat. Azért van bennük fémes csillogás bőven.
10. KISS
Micsoda? Ők? Hogyhogy? Itt egy rövid lista, hogy sokan mit nem szeretnek a Kiss zenéjével kapcsolatban: az imidzs, a nyitás a discozene felé, Gene Simmons maga. De érdemes belegondolni: még ha nem is a legtechnikásabb zenéről van szó, a rock and rollos dög ott van azért a veterán formációban. És még nem említettük a fejsze alakú basszusgitáron előadott dallamos sávokat, a füstölő gitárokat, a villogó logókat, tüzet, emelkedő dobtalapzatot, hegyekben álló Marshallokat... mi kell még?
9. DragonForce
A Guitar Hero sikere által csúcsra járatott DragonForce többektől megkapta már a Nintendo metal jelzőt, ahogy azt is, hogy mindegyik számuk ugyanolyan, a dalszövegek meg bugyuták. De ha képesek vagyunk túllátni ezeken, meglátjuk a sok gitárost, akik épp Herman Li-ék hihetetlen technikázása miatt kapta fel a hathúrost.
8. My Chemical Romance
A MCR egyértelműen megszívta azt, hogy emoként lettek elkönyvelve. De sokan ezért nem is látják a jó dalokat és albumokat, amiket leszállítottak. Nem mellesleg a My Chemical Romance régebben lett alapítva, minthogy az emo mánia felütötte volna a fejét.
7. U2
Természetesen Bono miatt alakult ki az ellenszenv a millió éves U2 körül. A mások nyomorúságából megélő napszemcsis énekes éhező afrikai gyerekek melletti pózolással, jótékonysági eseményekkel tartja fenn a hírnevét. De adott valamit a multimilliomos zenész afrikának valamit? Minden bizonnyal, de ezt sokat nem akarják észrevenni. Sokaknál a tavalyelőtti Songs of Innocence offenzív terjesztése is kiverte a biztosítékot, elhomályosítva a zenekar múltját.
6. Metallica
Lars Ulrich nem tud dobolni. Alaptétel. Na, hogy ezen gyorsan túl vagyunk, nézzük, még mit lehet összeszedni a legnagyobb metalzenekar listájára. 1984 óta szinte bármit. Mint kemény zenekar, elő mertek állni a Fade to Black balladájával, majd jött a basszusmentes And Justice for All, eladták magukat a Fekete lemezzel, Load, Reload, szimfonikus lemez, Napster botrány, St. Anger, Death Magnetic, Lulu... A nagyméretű ellentábor mellett viszont ott van a rajongók serege. És ne merjük tagadni: sokunknak ők voltak az isteneik évekig, a nagybetűs METAL zenekar.
5. Oasis
Sosem voltak a legjobb rockzenekar, mégis ha az utálatról van szó, mindenki a Wonderwallal áll elő. De vajon bárki tud bármi mást is mondani tőlük? Meg egyébként is. A Wonderwall egy egész faintos dal.
4. Creed
Mark Tremontit szeretik, Scott Stappet nem. És mivel az utóbbi a frontember, ez hosszú évek óta kihat a Creedre. De Tremonti egy bitang jó gitáros, a ritmusszekció is adja és végső sorban Stapp is egy egész jó énekes. Ezért kell vigyázni a szájára a frontembereknek.
3. Avenged Sevenfold
Elérkeztünk a dobogós helyekhez. Az A7X sem kis utat járt be az alakulás óta, a metalcore-ból eltűnt a "core", hogy végül épp hogy csak nem Metallica és Guns dalokat nyúljanak a legutóbbi termésen, a Hail to the Kingen. De mi sem értjük, hogy miért nem kedvelik őket annyian. Egy egész szakajtóra való metalslágert adtak a világnak, ráadásul a City of Evil egymaga egy modern metal alapvetés.
2. Limp Bizkit
Miért is? Ha belegondoltok, a hangszeresek mind kitűnően uralják instrumentumaikat: Wes Borland jó gitáros. Sam Rivers jó basszer, ízes sávokat tud írni. DJ Lethal jó DJ. John Otto olyan ritmusokat üt, amire nem lehet nem beindulni. Ja, hogy Durst hülye szövegeket ír, meg egyébként is tenyérbemászó? És ha ez része az imidzsnek? A nu metal egyébként sem a mélyfilozófiáról szólt.
1. Nickelback
Nem lepődtetek meg, ugye? Sokakat kiver a víz tőlük, de ha kellene, biztosan tudnátok mondani 2-3 dalt, ami be tudott ragadni a fejetekbe akár órákra, akár napokra. Meg egyébként is. A szövegek, a dalok jók, a ritmusszekcióról nem is beszélve. Lehet, hogy nem a legjobb, legegyedibb zenekar a mezőnyben, de biztosan nem is a legrosszabb. És jó kis zsetont hoztak a Roadrunnernek, amíg náluk voltak.
A futottak még kategóriába pedig a következő bandák kerültek be: a Jeff Hanneman halála utáni Slayer, a Motley Crue, Arcade Fire, Papa Roach, Cradle of Filth és a Tokio Hotel.