RockStation

Avatarium, Slayerking: progresszív doom metal a Dürer Kertben

2017. szeptember 30. - sunthatneversets

avatarium2017_02.jpg

Harmadik nagylemezét mutatja be a svéd Avatarium ma este Budapesten. A súlyos, sötét és költői doom metal dalok mellett a görög Slayerking zenekar hasonló műfajú, de progresszív elemekkel tűzdelt koncertjére is készülhetünk a Dürer Kertben.

Komor szépség, súlyos gitárok és törékeny dallamok; vintage blues rock és modern doom metal - ezek a jelzőpárosok teszik egyedivé a stockholmi Avatarium hangzását. A 2012-ben alakult zenekar jó úton halad a szélesebb körű ismertség felé. A svédek első albuma 2013-ban jelent meg, melyet hallgatva betekintést nyerhetünk hipnotizáló, egyben komor világukba, ahol a keserédes melankólia és az abszurd költészet találkozik a ‘60-as évek nyers zeneiségével.

Az együttest eredetileg a Candlemass-t vezető basszusgitáros, Leif Edling és Marcus Jidell (Soen, Evergey, Royal Hunt) gitáros alapította. Leif egészségügyi okokból jelenleg csak a dalszerzésben vesz részt, így egy ideig Anders Iwers (Tiamat, In Flames, Dark Transquillity) helyettesítette élőben, majd Mats Rydström vette át a basszusgitárt. A tagok közt találjuk még Lars Sköld dobost (Tiamat), Rickard Nilsson orgonást, valamint az énekesnőt, Jennie-Ann Smith-t, akit Leif anno egyszerűen úgy mutatott be, mint “Ronnie James Dio-t női kiadásban”.

A második, The Girl With The Raven Mask című lemez után idén érkezett a harmadik stúdióalbum, mely a Hurricanes and Halos címet kapta. A dalszerzésben Edling most is jelentős szerepet vállalt, de ezúttal Marcus és Jennie-Ann is részt vett az alkotómunkában. A lemezen a fülbemászó tételek, mint a Starless Sleep és a The Sky At The Bottom Of The Sea mellett az Avatarium még mindig megbízhatóan szállítja az ólomnehéz doom riffeket és az elszállós hangulatot. 

A címválasztással kapcsolatban Jidell elmondta: “Manapság rendszeresen megtapasztalhatjuk, hogy a hatalom hogyan képes megrontani embereket, akik egy állítólagos jó ügyért állnak ki. Legyen ez egy vallásos, politikai vagy kulturális ügy, a vezetők célja sokszor az, hogy félelmet ébresszenek a szívünkben, és így manipulálhassanak bennünket.”

A produceri munkálatokat maga Marcus látta el, míg a felvételek készítésében David Castillo (Katatonia, Bloodbath, Opeth) és Jens Bogren (Soilwork, Sepultura) segített a Ghost Ward Studios-ban. Az eredmény egy lüktető és természetes hangzású lemez lett: “Harsány és élettel teli hangzást szerettünk volna elérni, és bármit megteszünk hogy ezt meg is kapjuk!” - mondta el Marcus a felvételekről. - “Arra koncentráltunk, hogy a technikai aspektusok ne nyomják el a a zene által közvetíteni szándékozott hangulatokat és színeket. Számos különböző érzelem, pozitív és negatív emberi megnyilvánulások, attitűdök jelennek meg a zenénkben. Igyekszünk mindig megtalálni ezt az emberi érintést, miközben megpróbáljuk megőrizni a kompozíciók letisztultságát és emelkedett hangulatát.”

A zenekar februárban a 70.000 Tons Of Metal című fesztiválhajón is játszott, most ősszel pedig európai turnéra indul - Budapesten ma játszanak a Dürer Kertben. A turné vendége a görög Slayerking, mely 2013-ban, trióként alakult meg, méghozzá az énekes-basszusgitárosi poszton a Nightfall veterán frontemberével, Efthimis Karadimas-szal. A debütáló lemezüket 2016-ban adták ki Sanatana Dharma címen, idén pedig Marcus Jidell produceri segítségével készítették el a Tetragrammaton című új lemezt.  További infók a koncertről ITT.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://rockstation.blog.hu/api/trackback/id/tr8812884882

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
ROCKSTATION online rockzenei magazin
rsszerk@rockstation.hu |  Impresszum