
Ismét Budapesten játszik a The Rasmus


Újra Magyarországra látogatott a The Rasmus, ami szerencsére az utóbbi időben újra szokásuk lett. A még mindig fiatalnak ható finnek két zenekarral melegítették be a porondot maguk előtt, akik mindent meg is tettek azért, hogy kerek legyen az este, bár nekem valahogyan visszafelé kerekedett. Miért is? Lássuk csak!
Mint ahogy többen tudjátok - és ahogy a Lauri Ylönennel közös interjúnkban is elhangzott - a The Rasmus részt vett egy ukrajnai jótékonysági fesztiválon, ahol a bevételt a nemzeti gyerekkórház megsegítésére ajánlották fel. Erről a fellépésről és körülményeiről a zenekar egy kisfilmet is készített, melynek a megnézéséből származó összeget szintén a nevezett intézménynek ajánlja fel, szóval ne legyetek restek rákattintani!
A mai napon megjelent a The Rasmus legújabb, sorban már tizenegyedik nagylemeze, a Weirdo. Az album kapcsán a napokban volt lehetőségem beszélgetni egy kicsit a zenekar örökifjú énekesével, Lauri Ylönennel, akinek habár már aznap a sokadik kérdezője voltam, azért meglehetősen lelkesen és bőbeszédűen válaszolt.

A The Rasmus mindig is értett a pofátlanul fogós dallamok írásához, erről a jó tulajdonságukról pedig a legújabban bemutatott dalukkal, a Love is a Bitch-csel sem tesznek le. A nóta, ahogy a korábban bemutatott számok, a Creatures of Chaos, a Break These Chains és a Rest in Pieces is a zenekar következő lemezén, a Weirdo-n jelennek majd meg (a szeptember 12-t kell felírni a naptárba), aminek a turnéja november 15-én fogja elérni Budapestet. A koncert helyszíne a Barba Negra lesz.
Még négy hónap hátra van a The Rasmus új lemezének, a Weirdo-nak a megjelenéséig, de úgy jönnek róla az előzetesek, hogy jó, ha marad ismeretlen dal a nagy napig. A november 15-én Budapesten, a Barba Negrában fellépő finnek a Break These Chains képében egy újabb nótát mutattak, melyben a Blind Channelből ismert Niko Vilhelm vendégeskedik. Az egész művelet egy látványos videóval lett megtoldva, íme az eredmény!
A kívülállókat igyekszik magához édesgetni a friss dalával a The Rasmus. A november 15-én újra Budapestre látogató finnek a Creatures of Chaost jó eséllyel a következő, még be nem jelentett lemezük előzeteseként tették elérhetővé, ami a turné neve alapján vélhetően a Weirdo címet viseli majd. Hogy így lesz-e, vagy nem, nem tudni, viszont ami biztos, hogy itt a nevezett nóta és a még tavaly kiadott Rest In Pieces!
Még pénteken jelent meg a The Rasmus új száma, a Rest In Pieces. A 2025. november 15-én Budapestre látogató finnek a dalhoz egy dalszöveges videót adtak, ez az alábbiakban figyel.
Pénteken friss dal immár új kiadónál, jövőre pedig egy rövidebb turné várható a The Rasmustól, legalábbis ennyi, amit egyelőre elárulnak a finnek. A négyes a koncertkör folyamán Budapestet is célba veszik, 2025. november 15-én a Barba Negra lesz a randi helye, ahol majd vélhetően a Rest In Pieces is felcsendül majd. Ki tudja, lehet addig még lemez is lesz!
Újra Budapesten járt a The Rasmus, most a legújabb nagylemezük, a Rise bemutató turnéjával vették célba hazánkat, ráadásul most a még friss szagú, vagy új Barba Negrába hívták őket zajongani egyet. Gondoltam megnézem őket, maximum nagyon kilógok majd a közönségből (végül nem is annyira), mert ha nem is én vagyok a zenekar legtöbb dalát ismerő rajongó, de azért tisztelem és szeretem, amit Lauriék letettek már arra a bizonyos képzeletbeli asztalra.
Pénteken jelent meg a Rasmus új nagylemeze, a Rise, aminek az első dalához egy videóklip is készült. A finn zenekar október 17-én játszik majd Budapesten, az amerikai Icon For Hire társaságában.

Debütált a Rasmus ősszel megjelenő új albumának címadó dala, a Rise. A finn zenekar alig egy hónappal az album őszi megjelenése után, október 17-én játszik majd Budapesten. /Fotó: Venla Shalin/
Ott van a legjobb huszonnégy között, ma este pedig eldől, hányadik helyen végez majd a The Rasmus a Jezebel című dalával a megmérettetésen. Az október 17-én Budapestre érkező, Emppu Suhonen személyében új gitárossal nyomuló négyes tegnapi fellépése az alábbiakban csekkolható le. Ma este pedig tessék szorítani nekik!
Végül csak behúzta az Eurovíziós Dalfesztivál finn válogatóját a The Rasmus, Lauri Ylönenék képviselik majd az északi népet a műsorban. A Torinóban megrendezésre kerülő eseményen a Jezebel című számukkal indulnak majd, ennek a szombati esti nyertes előadása az alábbiakban látható, hallható. Ha valaki még nem tudná, akkor mondjuk, hogy a zenekar október 17-én Budapesten játszik.
Az Eskimo Callboynak nem jött be a dolog, hátha majd a The Rasmusnak: a finn pop-rock zenekar is szerencsét próbál az Eurovíziós Dalfesztiválon. Az északiak február 26-án tartják az előválogatót, melyen Lauriék a friss és ropogós, a slágergyáros Desmond Childdal közösen írt Jezebellel indulnak el. Hogy aztán mire mennek vele, ez még természetesen a jövő zenéje, de a finneknek egyszer már bejött a rockzenekaros téma, szóval akármi elképzelhető. A nevezett szám az alábbiakban található meg. Kiegészítő, de egyáltalán nem mellékes információ a zenekarral kapcsolatban: otthagyta a zenekart az alapító gitáros Pauli Rantasalmi, a helyét Emilia Suhonen vette át. Már ő látható a Jezebelhez készített videóban is.
Friss nótát adott ki a The Rasmus. Az új albumra készülő finnek a Venomous Moonba a szintén finn Apocalyptica tagjait kérték fel kíséretnek, aminek az eredménye egy könnyen emészthető, olyan igazi "rasmusos" nóta lett. Tessék csak megfülelni!
Négy éve annak, hogy albumot adott ki a The Rasmus, úgyhogy ideje volt valamivel előhozakodniuk. Jelentik, már készül a tizedik albumuk, viszont egyelőre csak egy nótát adtak ki róla, ez a Bones. Nem utolsó infó, hogy a zenekar jövő ősszel turnéra indul, melynek egyik állomás Budapesten lesz, ha minden jól megy, 2022. október 17-én érkeznek a Barba Negrába. Addigra természetesen már a lemez is kint lesz.
Pár napon belül új dallal jelentkezik a Rasmus: a Bones nem csak a 2022-re ígért új nagylemez, hanem a jövő őszre kihirdetett világkörüli turné hírvivője is egyben, hiszen a finnek már most bejelentették a lemezbemutató koncerteket is: 2022. október 17-én a Barba Negrában lépnek majd fel. A koncertjegyek és az új dal most pénteken, május 14-én válik elérhetővé.
Osztatlan sikert arató, az A38 Hajón 2018-ban tartott koncertje után újra Budapesten koncertezett a The Rasmus! A megkerülhetetlen slágerekkel világhírnévre törő finn csapat aktuális turnéján a biztos befutást jelentő lemeze, a Dead Letters anyagát játszotta el újra. Aki odáig volt érte akkor, vagy csak később szerette meg Lauri Ylönen és zenekara 2003-as mérföldkő-lemezét az ott is volt péntek este a Barba Negra Music Clubban csakúgy, mint Réti Zsolt fotós kollégánk.
A tavalyi, csutkára telített A38-as buli után ismét "vízreszáll" a The Rasmus. A soron következő koncerten, melyre péntektől lehet a jegyeket megvenni, a teljes, a nemzetközi hírnevet meghozó lemezüket, a Dead Letterst fogja prezentálni a finn négyes, sorra olyan slágerekkel, mint az In The Shadows, First Day Of My Life, vagy a Guilty. A rajongóknak tehát október 18-án irány az A38!