RockStation

Itt vannak a 13. HangSúly Zenei Díj™ nyertesei

2018. március 14. - sunthatneversets

hmalogo1.jpg

A HangSúly Zenei Díj szavazása alapján a 2017-es év meglepően sok kiemelkedő albumot hozott a magyar metalszíntérnek. A legtöbb kategóriában a Perihelion, az Archaic és az Apey & The Pea zenekarok és lemezeik vetélkedtek az elsőségért, a legjobb újoncnak pedig a Divided bizonyult.

Az év albuma

perihelion-oerveny-cd-digipack.jpg

Az év albuma címért egy magával ragadó hangulatú post-metal lemez, egy méregerős thrash metal anyag, és egy ördögi sludge metal korong került az első három helyre egy-egy pont különbséggel. A zsűriben részt vevő szerkesztők többségének véleménye alapján a díjat a PERIHELION albuma, az Örvény kapta, megelőzve a How Much Blood Would You Shed to Stay Alive? lemezt az Archaictól, és az Apey & The Pea alkotását, a HEX-t.


Az év debütáló albuma

divided_modulus.jpg

Minden évben az egyik legizgalmasabb pontja a HangSúly Zenei Díjnak, hogy az újonnan felbukkant zenekarok és projektek közül melyik tud már elsőre is olyan teljesítményt nyújtani, ami kiemelkedőnek mondható. 2017-ben ezt elsősorban a DIVIDED zenekar mondhatja el magáról, akik Modulus című bemutatkozó nagylemezükkel nyerték el az év debütáló albumának járó díjat. A dobogóra Hájer Gergő (Omega Diatribe) gitáros és Andres Vincze énekes közös projektje az Audionerve, illetve a VL45-tagokból alakult Slowmesh első albuma lépett még fel.


Az év koncertzenekara

apey_and_the_pea_2017.jpg

Az APEY & THE PEA triója 2014-ben már egyszer elnyerte az év koncertzenekara címet, és három év után újra nekik ítélte a díjat a zsűri. A zenekar két HangSúly-díjas album után zsinórban harmadszorra is egy komoly súlyú anyagot tett le az asztalra a HEX-szel, így a három lemez dalaiból egy igazán ütős élő programot tudnak összeállítani. Érdemes személyesen is tapasztalatot szerezni erről, ahogyan a második helyre került Leander Kills és a harmadik Dalriada élő teljesítményéről is.


Legjobb stúdióprodukció

archaic_how.jpg

A legjobb stúdióprodukció címére a legtöbb jelölést Köteles Leander és Varga Zoltán kapták. Előbbi saját bandája, a Leander Kills nagylemeze mellett az Agregator albumának hangzásáért felelt, míg utóbbi az Ørdøg és a Depresszió zenekarok tavalyi anyagainak producereként teljesített átlagon felül. A díjat mégsem ők vitték el, hanem az ARCHAIC - How Much Blood Would You Shed to Stay Alive? című albumának hangzását kialakító HORVÁTH ISTVÁN (ex-Blind Myself gitáros), illetve a munkálatok kezdetén az anyag körül bábáskodó VÖRÖS ATTILA. Érdekesség, hogy Jósa Tamás énekes nem csak az Archaic-kal hanem a Divided révén is a HangSúly nyertesei között van. Az Archaic albuma a legjobb stúdióprodukció kategóriában az év albumát előzte meg. Az Örvény hangmérnöke a Perihelion énekes/gitáros/zenekarvezetője, Vasvári Gyula volt.


Legjobb lemezborító

archaic_how.jpgA grafikusok versenyében is fej-fej mellett haladt a Perihelion és az Archaic a két nemzetközileg is ismert művész, Costin Chioreanu és Sallai Péter révén. Végül a legjobb lemezborítóért járó díjat SALLAI PÉTER kapta meg a How Much Blood Would You Shed to Stay Alive? frontját díszítő festményéért.

Gratulálunk a díjazottaknak!
2006 óta minden évben a HangSúly™ Zenei Díj szavazásán a zsűribe meghívott online rock/metal magazinok szerkesztői az előző esztendőben megjelent kiemelkedő magyar metalalbumokat és zenekarokat díjazzák.

A HangSúly™ Zenei Díj idei zsűrije:
Fémforgács – Hard Rock Magazin – Metal.hu – Passzio.hu – Rockbook.hu – RockStation – Rockerek.hu – Rozsdagyár – Shock! Magazin – Underground Magazin – Viharock.hu – Zenevilág.net

A bejegyzés trackback címe:

https://rockstation.blog.hu/api/trackback/id/tr8113737612

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
ROCKSTATION online rockzenei magazin
rsszerk@rockstation.hu |  Impresszum