
Március 20-án friss EP-t szabadít a világra a cseh hardcore élet jeles képviselője, a Budapestet is megjárt Tchert, No Internal Obsession címmel.

Március 20-án friss EP-t szabadít a világra a cseh hardcore élet jeles képviselője, a Budapestet is megjárt Tchert, No Internal Obsession címmel.

Az odahaza jónevű hardcore arcokból verbuválódott Tchert első magyarországi koncertje sokáig emlékezetes marad. Elsősorban persze a körülmények (a lerobbant turnébusz) miatt, de a komoly szervezői erőfeszítéseknek köszönhetően legalább megvalósult. A prágaiak azóta ismét turnén vannak, vagyis a bemutatkozó albumuk év eleji megjelenése óta igencsak aktívan telnek a napjaik. Röviddel a budapesti buli után a frontember, Tom állt rendelkezésünkre, hogy részletesebben is bemutassa a csapatot.

A Reaction fanzine és a To Defy Collective megint megcsinálta! Stílus szempontjából ismét tanári módon rakták össze a fellépőgárdát. Persze ahogy észrevettem, az ő koncertjeiken rendre megjelenik egy végtelenül lelkes és odaadó tábor, akár régi vágású, zsigeri hardcore / punk csapatok, akár modernebb, fémes beütésű alakulatok játszanak. A lényeg ennek a sokszínű zenei színtérnek és gondolkodásmódjában egységes közösségnek a támogatása. Megcsinálta ezen túlmenően a szinte lehetetlent is, hiszen a Szerbiából jövet elakadt cseh bandát sikerült Kecskeméten összeszedni és másik járgánnyal a fővárosba szállítani, hogy röviddel zárás előtt befussanak, és legalább egy négyszámos blokkot elnyomhassanak. Szóval Bencének és szervezőtársainak ezért a buliért is kijár az elismerés – minden szempontból.

Ismét újabb stíluselemek csapnak össze a Reaction fanzine és a To Defy Collective következő buliján, ismét új helyszínen. Március 9-én (vasárnap) három magyar zenekar mellett illusztris cseh alakulatot lát vendégül a Dopamin és a fővárosi hardcore színtér.