Az Iron Maiden egyike azon rock-dinoszauruszoknak, akik aztán tényleg a rockzene történelemkönyveinek aranybetűkkel írt oldalaira kerülnek. Ráadásul népszerűségük ma is legalább akkora - ha nem nagyobb -, mint a zenekar pályájának csúcsán a 80-as években. A Loudwire összeszedett jópár olyan érdekességet, melyet csak a hithű rajongók, vagy még talán ők sem tudnak, mi pedig most eláruljuk nektek ezeket.
1. Az Iron Maiden nem egyik napról a másikra vált ismertté. 1975 Karácsonyán alakultak és négy küzdelmes évük következett, mígnem kiharcolták a szerződést az EMI Recordsszal.
2. Az Iron Maiden híres kabalafigurája, Eddie the Head azért kapta ezt a nevet, mert eredetileg nem volt más, mint közönséges színpadi kellék. Egyetlen kísértetmaszkból (vagy nagy fejből) állt és a zenekari logó, illetve a dobcucc fölé függesztették ki.
3. Dave Murray és Adrian Smith gitárosok gyerekkori barátok. Smith Murraytől vette első elektromos gitárját öt fontért és az első zenekaraik egyikét-másikát is közösen alapították.
4. A Charlotte the Harlot dal (az első Iron Maiden albumról) főszereplője később olyan nótákban bukkant fel újra, mint a 22 Acacia Avenue (1982), a Hooks in You (1990) és a From Here to Eternity (1992).
5. Mielőtt még Bruce Dickinson váltotta volna a túlságosan „megbízhatatlannak” minősített Paul Di’Anno-t – az első Maiden énekes, akinek a hangja lemezen is hallható –, a csapathoz egy még kevésbé megfelelő vokalista, Dennis Wilcock csatlakozott és arról próbálta meggyőzni Steve Harrist, hogy a Maiden image-ét a KISS-éhez igazítsa.
6. A The Number of the Beast markáns borítóján (Derek Riggs munkája) az ég az éjszakai fekete helyett kék lett a trehány nyomdai minőségellenőrzés folytán. A színnel kapcsolatos hibát végül 1998-ban hozták helyre.
7. A The Number of the Beast felvételei idején Martin Birch producer súlyos autóbalesetet szenvedett, a javítás számlája pedig éppen 666 fontra rúgott. Birch nem akart fizetni, mígnem az összeghez hozzáadtak egy fontot.
8. Steve Harris ma is bánja, hogy 1982-ben a kitűnő Total Eclipse maradt le a The Number of the Beastről és került a Run to the Hills kislemez B oldalára a kevésbé sikerült Gangland helyett.
9. Miután a The Number of the Beast kapcsán több vallási csoport is támadta a Maident, a zenekar felvett egy üzenetet a Piece of Mind lemez Still Life nótájához, mégpedig visszafelé. A szöveget Nicko McBrain dobos mondta fel a maga védjegyszerű komikus akcentusával, de semmiféle sátánista tartalma nem volt.
10. A Piece of Mind utolsó száma, a megvásárolt példány származási helyétől függően, Dune-ként és / vagy To Tame a Landként is szerepelhet a borítón. Ennek az az oka, hogy a népszerű sci-fi sorozat alkotója, Frank Herbert nem tartozott a heavy metal kedvelői közé és nem adta beleegyezését.
11. Aki alaposan szemügyre veszi a hieroglifákat a Powerslave borítóján, olyan rejtett üzeneteket talál, mint „bollocks,” („baromság”) „Indiana Jones was here” („itt járt Indiana Jones”) és „Wot, no Guinness?” („Mi van? Nincs Guiness?”)
12. Pályája korai szakaszában az Iron Maiden mereven elzárkózott a szintetizátor használatától. A Somewhere In Time albumon ehhez képest sok rajongót megleptek, mivel a legnagyobb sikernóta, a Wasted Years kivételével minden dalban hallható a szinti.
13. A Can I Play With Madness klipje jelentette a Monty Python legenda Graham Chapman egyik utolsó szereplését kamerák előtt (ő alakította a szigorú tanárt). Chapman 1989 októberében hunyt el.
14. Mielőtt Janick Gers gitáros az Iron Maiden család tagjává vált, még a konkurenciához tartozott. 1980-ban a White Spirit motorja volt. Ők, a Brit Heavy Metal Új Hullámának részeként, a Maiden riválisának számítottak és leginkább a Deep Purple-höz roppant közeli hangzásviláguk miatt emlékezhetünk rájuk.
15. Dickinson az első szólólemezére írta a Bring Your Daughter…to the Slaughter nótát, de végül engedett Steve Harris unszolásának és beleegyezett, hogy a Maiden vegye fel az 1990-es No Prayer for the Dying lemezre.
16. A kilencedik Maiden album, a Fear of the Dark volt az első, amelynek borítóját nem Derek Riggs alkotta. Melvyn Grant grafikája került felhasználásra.
17. Blaze Bailey, aki 1994-99 között váltotta Bruce Dickinson a Maidenben, jelentős sikert ért el korábbi bandájával, a Wolfsbane-nel, amely 1989-ben az első Egyesült Királyságbeli csapat lett a Rick Rubin-féle Def American kiadónál.
18. Bármilyen hihetetlen, de miután Blaze Bayley 1999-ben kikerült az Iron Maidenből, Steve Harrist eleinte nem sikerült meggyőzni arról, hogy Bruce Dickinsont hívja vissza a zenekar soraiba. Ám, hála Eddie-nek, végül minden érintett megvilágosodott!
19. A 2003-as Dance of Death album záró száma, a Journeyman az egyetlen olyan Iron Maiden szerzemény, amely teljes egészében akusztikus gitárokkal került rögzítésre.
20. Bruce Dickinson társszerzője volt a Chemical Wedding című film (2008) forgatókönyvének, amely címet – amint az a legelkötelezettebb rajongók számára közismert – az 1990-es évekbeli Dickinson szólólemezek egyike is viseli.