Ahogy azt korábban behirdettük, hétfőn két rendkívül érdekes zenekar lépett fel a Dürer kistermében, akik még jelenleg is együtt turnéznak Európában. Egyenként is unikumnak mondható zenei produkciókkal. Ettől, vagyis általuk pedig egy teljesen más világ költözhetett a túlságosan is szellős koncertterembe. A duó alkotta Pinkish Black és az Alaric hozzáállásán azonban nem múlott semmi. A Relapse Records és a Neurot Records két friss lemezes bandája ugyanis olyan zenét és estét varázsolt, amibe sűrűn még akkor sem szaladsz bele vállal, ha konkrétan ezekre hangolt arc vagy abszolút.
Az talán vitán felülálló tény lehet az underground zenék kedvelői számára, hogy a Neurot Recordings kiadványai mindig nagyon sajátos utat járó zenekarok felvételei is egyben. Ami azt is jelenti, hogy a Neurosis zenekar tagjainak kiadója valahol garancia is arra, hogy valami egészen egyedülállóval fog megismertetni. Mint ahogy a Relapse Records profilja is főleg a rétegzenéket játszó és azokon lógó arcoknak szól. Azoknak viszont egy nagyon széles spektrumon. Így általában az ő nevük sem jelent rosszat egy lemezen. Az Alaric a Neurot gondozásában hozta ki tavaly harmadik nagylemezét. A két személyes Pinkish Black, pedig az egyik legínyencebb csapat még a Relapse felhozatalában is...