
Billy Milano kultikus figurája a crossover thrash műfajának. A frontember az előd S.O.D. majd az M.O.D. élén is legendás lemezek sorát alkotta meg. A zenekar bár a közelmúltban megint feloszlott, azóta ismét reaktiválta magát és Busted, Broke and American címmel két éve még lemezzel is jelentkezett. A csapat mostani turnéját ugyan nem egy új lemez szolgáltatja, de azért egy M.O.D. koncert így sem lehet rossz. A legendás arcok előtt három hazai csapat szolgáltatja a talpalávalót a Tisztán A Cél Felé, a Skizo és a Grow Up Fuck it Up személyében. A koncertről további infók ITT.


Alig két hete, hogy hazai pályán Szombathelyen is megrendezésre került egy hasonló esemény, ahol a nyugtalanul nyugat magyar hardcore veteránok a Rákosi és az Önkiirtás vendégszereplésével hoztak össze egy vélhetőleg tökéletes estét. Ennek folytatásaként azonban Budapesten is összejön egy másik este..
A cikk címében szereplő idézet akár lehetne az egri Skizo első lemezének egyik katartikus kulcsrefrénje is. Persze csak a többi mellett. Ugyanis, ahogy az egri hardcore vonaltól már megszokhattuk, a szövegek nem feltétlenül a bokorba szarós punk oldaláról közelítik meg a világ dolgait. Annál ugyanis leheletnyivel árnyaltabbak és harcosabbak, szóval van még pár erősebb strófa. Aki ismeri a néhány éve még aktív, szintén egri Genetika zenekart, annak nem lesz ismeretlen sem zeneileg, sem szövegek szintjén az a cucc amit a Skizo tol. Bár az itt lejjebb meghallgatható debütáló anyag talán sebesebb és fickándozóbb, mint a múlt.
Pontosan huszonöt évet és tizenkét bandát tesz egymás mellé az a rendhagyó válogatáskiadvány mely az elmúlt napokban jelent meg a Drinkin' Beer In Bandana Records gondozásában. Az a negyed évszázad és a tucat banda pedig nem más, mint a mindig eleven egri hardcore színtér krónikája a kezetektől napjainkig. Ezen a mondhatni történelmi új kiadványon ugyanis szerepelnek olyan dalok, amelyek valamikor 1992 környékén születtek, de mellettük befigyel két alig néhány hetes felvétel is.