
A metalcore szupergroup bejelentette, hogy megválik alapító énekesétől, Greg Puciatotól. A zenekar a következő nagylemez előtt „új irányba” szeretne továbblépni, és már keresik az új frontembert.

A metalcore szupergroup bejelentette, hogy megválik alapító énekesétől, Greg Puciatotól. A zenekar a következő nagylemez előtt „új irányba” szeretne továbblépni, és már keresik az új frontembert.
Két dallal megtoldva, új kiadásban lett elérhető a Better Lovers tavalyi bemutatkozó lemezének, a Highly Irresponsible-nek a deluxe újrakiadása. Az így negyven perc játékidő felé kúszott anyag az alábbiakban hallgatható meg, már persze ha eddig nem tettétek volna meg.

Nehéz úgy megemlíteni a Better Lovers formációt, hogy ne nosztalgiáznánk, vagy ne morzsolnánk el egy-egy könnycseppet a múlt zenekarain. Tagadhatatlan, hogy az Every Time I Die hagyott maga után némi hiányérzetet, akárcsak a The Dillinger Escape Plan Greg Puciato nélkül. De hát az élet nagy rendező: összehozta a Better Lovers-t, kiegészítve Will Putney-val. A 2023-as alakulásuk után kiadták a God Made Me An Animal EP-t, majd tavaly megjelent debütáló albumuk, a Highly Irresponsible. Ez már pont elég volt ahhoz, hogy a szupergroupként emlegetett csapat turnéra induljon – és szó szerint letarolja a színpadokat, Budapestet sem kímélve. Na de csak szépen sorjában…

A Better Lovers, az Every Time I Die és a Dillinger Escape Plan egykori tagjaiból összeállt supergroup, újra pörög – szó szerint. Majdnem egy évvel a Highly Irresponsible című debütalbumuk után megérkezett a Don’t Forget To Say Please. /Fotó: Jason Goodrich/
Megérkezett a Better Lovers új klipje a Lies Between The Lines című számhoz, ami a zenekar 2024-es Highly Irresponsible debütáló albumáról származik. A videót Cheyne Smith rendezte, és ugyanaz a nyers energia és intenzitás árad belőle, mint ami a koncertjeiken is letarolja a közönséget. Nincs cicoma – csak tömegszörf, circle pit, és minden, ami kell egy igazi bulihoz.
A zenekar nemrég jelentette be, hogy az új album felvételei már zajlanak, nem meglepő módon pedig a teljes produkciós munkát ismét Will Putney felügyeli.
A Better Lovers elemi erővel csapott le a közönségre 2023-as bemutatkozásával, majd a tavaly megjelent Highly Irresponsible című lemezükkel végképp kivívták a közönség és a szakma elismerését. A Better Lovers tagjai olyan zenekarokban játszottak, mint az Every Time I Die vagy a The Dilinger Escape Plan, úgyhogy mindannyiukban van már pár kilométer, ami a hardcore műfajokat illeti, ezt pedig kiválóan kamatoztatják a Better Loversben. Hogy mennyire, arról mi is bebizonyosodhatunk október 10-én, az Akvárium Klubban.

Egy válás mindig nehéz, csak úgy, mint amikor szerteszét szalad nem is egy, mindjárt két ikonikus banda a metal szcénában. Viszont ha egy kenyértörés után olyan dolgok születnek, mint a Better Lovers, akkor nem biztos, hogy sokáig bánkódunk elveszett dolgaink romjain.
Egy hónap és mindenki számára elérhető lesz a Better Lovers új nagylemeze, a Highly Irresponsible. A Greg Puciato köré épülő zenekar a csomagról egy balladát mutatott most meg, ami At All Times címre hallgat. Ez és a korábban már megmutatott számok lentebb találhatók.

Már csak két hónap van hátra a Better Lovers lemezének, a Highly Irresponsible-nek a megjelenéséig, ami már kb. fél lábon is kategória. De Greg Puciatóék csak gondolták, érdemes kiadni még egy dalt az anyagról, így a Future Myopia is beállt az előzetesek sorába. A dalhoz videó is jár, a lemez megjelenési dátuma: október 25.
A szupercsapatként aposztrofált Better Lovers az Every Time I Die és a The Dillinger Escape Plan korábbi tagjaból verődött össze, de erősítésként a Fit For An Autopsy-ból ismert Will Putney gitáros is oszlopos tagja a zúzós formációnak.
Heti dalmegosztásunkban metalcore szupergrupp, sima core-ságok, csajos nu metal fellángolás és goth-os borulás. /Fotó: Umbra Vitae/
A hírek szerint elkészült a Better Lovers első nagylemeze, így lassan jönnek a friss dalok, illetve a turnédátumok is. A nóták közül a The Flowering mutatta meg magát, a turnédátumok közül pedig egy jó kis Európa-kanyar, igaz ez jelen állás szerint legközelebb a csehországi Fjatfesten lesz elérhető magyarok számára.
A bemutatkozó EP-jük után egy újabb friss dalt vágott az arcunkba a Better Lovers. Az Every Time I Die, Fit For An Autopsy tagokat és Greg Puciatot a soraiban tudó zenekar a most Two Alive Amongst The Deaddel mutatja meg, hogy van itt még mit a húrok közül aprítani. Füleket hegyezni, aztán lehet csapni a play gombra!
Fejszaggató lendület, combos riffek, tockos péklapáttal. Szóval ma is kemények leszünk. /Fotó: Orbit Culture, Oscar Dziedziela/
Minden különösebb előjel nélkül jelent meg a Better Lovers bemutatkozó EP-je, a God Made Me An Animal. A The Dillinger Escape Plan, Every Time I Die és Fit For An Autopsy tagokat felvonultató csapat négydalos anyagáról eddig a 30 Under 13-t adta ki, most pedig itt a többi szám is, tessék gyorsan lecsapni rá!
Heti dalmegosztásunkban a tragédia feldolgozása, dühkitörés gitárokra, amerikai rádiós rock, hazai jóság és az Ufók. /Fotó: Foo Fighters, Danny Clinch/
Friss dal jött a tavaly széthullott Every Time I Die és a korábban feloszlott The Dillinger Escape Plan tagokból álló Better Loverstől. A Buckley-Micciche-Williams-Holyoak négyes mellett Greg Puciatót a soraiban tudó csapat a 30 Under 13-nel mutatta meg, mit tud, az irány - legalábbis egy dal után - lényegében a két nevezett csapat keresztmetszete lesz.