
A Season Of Mist gondozásában április 27-én lát napvilágot a Scott "Wino" Weinrich által vezetett doom-legenda, a Saint Vitus új lemeze. Az album a Lillie: F-65 címet kapta és az itt látható borítóba csomagolják majd.
A korongra a korongra a következő dalok kerültek: 1. Let Them Fall, 02. The Bleeding Ground, 03. Vertigo, 04. Blessed Night, 05. The Waste of Time, 06. Dependence, 07. Withdrawal

Az ukrán Semargl már az előző albumán is tisztességes elkurvulás jeleit mutatta, az újnak pedig elég ránézni a borítójára és máris világos, itt nincs trvekvlt-ság. Itt pózerség van, hatásvadászat, túljátszott polgárpukkasztás, de a legminőségibb formátumban. Egyedinek mindenképpen egyedi amit csinálnak. Lássuk mennyire sikerült túljátszani magukat az előző óta.


Igazi metálos nem élhet ezüst gyűrű nélkül. Igazi Slayer rajongó pedig nem élhet Slayer-gyűrű nélkül. Nos a The Great Frog nevű 1972-ben az angliai Carnaby-ban alapított ékszerész műhely egyik specialitása, hogy rock tematikájú ékszereket dob a piacra.
A 90-es évek elején Seattle-ben született zenei irányzat emberek milliót késztette arra, hogy kockásinges tarisznyarákként depizzenek Kurt Cobain "utálom magam" attitűdjére, vagy vegyék górcső alá a nemlétezés kérdéseit Layne Staley mekegős énekhangon elkövetett sorainak hatására.

Korábban már is mert volt, hogy a The Stone Roses fellép az idei Szigeten, egy hete pedig a Ministry koncertdátumai között találtuk meg a fesztivált. Ma több fellépő is ismertté vált, melyekből rockzenei szempontból a Korn és a Placebo fellépése lehet érdekes, de a dEUS, a Beatstakes, a The Vaccines, a Two Door Cinema Club, és a Mando Diao is tiszteletét teszi a 20., jubileumi fesztiválon.
Még sokan a januári Gothica fesztivál és a Nevergreen Karmageddon lemezbemutató lázában égnek és már itt is a következő lehetőség, hogy e remek album dalai újra felcsendüljenek. Azé az albumé, ami a 6. heti MAHASZ lista második helyére került, két héttel a megjelenése után. A Nevergreen ezúttal a pécsi El Inferno meghívásának tesz eleget, vendégül pedig a Virrasztók zenekart hívták.