Közel kilencszázezer forintnyi lengyel zlotyit adományozott a gdanski Szpital Dziecięcy Polankinak a Behemoth. A mostanában igen futó black/death legendák saját merchként árusított, amúgy hót' cuki fekete plüssmacik értékesítéséből szedték össze a pénzt, melyet először a lengyel UNICEF-nek terveztek átnyújtani, ők viszont nem kértek belőle, mert az "árusított termékekkel együtt járó üzenet" nem egyezett az ENSZ-szervezet alapelveivel. Akárhogy is, Nergalékat sem ejtették a fejükre, így meglépték a fenti választ, a kórház pedig köszönte szépen és elfogadta a nagylelkű ajándékot. Tanulság: attól hogy csúnya zenét játszol, még lehetsz jóarc.

Hosszú évek munkája után hamarosan végre tényleg megjelenik Matt Heafy (Trivium) black metal projektjének, az Ibarakinak a bemutatkozó anyaga. A Rashomon című nagylemez
Friss nóta látott napvilágot a Me And That Man pénteken érkező lemezéről, a New Man, New Songs, Same Shit Vol. 2-tól. Az Under The Spellben Mary Goore-é a vendégszerep, aki nem más, mint Tobias Forge, a Ghost énekese. De hogy hogyan sikerült a kollaboráció? Már mutatjuk is!
Végül nem találtak semmi különösebbet Nergal 2019-es balhéjában a lengyel ügyészek, így ejtették a vádakat. A Behemoth egyre inkább reflektorfényre vágyó énekese a nevezett évben egy Szűz Mária képre taposó fotót tett közzé magáról, innen indult be a vallásos Lengyelországon belüli felszisszenés. Nergal eredetileg akár két év börtönt is kaphatott volna az akkor befizetett ötezer dolláros büntetés mellé, de mint kiderült, annyira azért nem volt veszélyes a dolog.
Kicsit Luca széke módon készült, de végre csak elnyerte a végleges formáját a Trivium énekesének, Matt Heafynek és Ihsahnnak a közös black metal zenekara. Az eredetileg Mrityu név alatt futó projekt végül az Ibaraki nevet kapta, a szövegek a japán mitológiából merítenek majd. Pluszbónusz, hogy Nergal is tiszteletét teszi majd az anyagon!
Nem olyan régen nálunk is olvashattatok róla, hogy vizsgálják a Behemoth és a Me And That Man frontemberét, Nergalt, nem meglepő módon istenkáromlás miatt tervezték bíróság elé rángatni. A frontembert valóban bűnösnek találták, indul a per, a kvázi casus belli a Me And That Man legutóbbi lemezéhez készített fotósorozat egyik képe, ahol egy Szűz Mária képen taposott az énekes. Nergal már korábban is bizakodó volt, állítása szerint könnyen, győztes módon fogja maga mögött tudni az eljárást. Meglátjuk! Addig is vigyázzatok, hová léptek!
Most már szabadon elérhető a Me And That Man második nagylemezének, a New Man, New Songs, Same Shitnek a díszdobozos kiadásán megjelent két exkluzív bónuszdal. A Nergal-vezette csapat ez a két trekkje lentebb hallgatható meg, ezek mellett ott figyel a frontemberről szóló dokumentumfilm, az Adam The Apostate trailere és két előzetes snittje is. A film maga 
A jövőre a Slipknot társaságában fellépő Behemoth frontembere, Nergal végre elkészítette a második Me And That Man nagylemezt. A bluesos, folkos, de természetesen sötét zenét játszó csapat új anyaga egyelőre még ismeretlen időben, de az biztos, hogy a Napalm Records gondozásában fog megjelenni, várhatóan valamikor a jövő év folyamán.
Közel jár a véglegesítéshez a Trivium frontemberének, Matt Heafynek a jó ideje, egészen 2012 óta tervezett black metal projektjének, a Mrityunak a bemutatkozó albuma. A tervek szerint Ihsahnt, Nergalt és Gaahlt is felvonultató lemezről Heavy árult el pár gondolatot Jamey Jasta műsorában.
Már nem része az eredetileg kétszemélyes projektként induló, majd a turné kedvéért zenekarrá bővülő Me And That Mannek a lengyel-amerikai származású John Porter. A sötét, blues műfajban nyomuló csapat jövőjéről az éppen a Behemoth-tal stúdiózó (és a Slayerrel turnézó) Nergal árult el egy-két gondolatot.
Nem újkeletű hír, hogy Rob Halford egyszer szeretne egy black metal projektet. Az viszont, hogy az egészet a Behemothos Nergallal és Ihsahnnal tevezi megvalósítani, eddig nem nagyon került szóba. Persze ha figyelembe vesszük, hogy Halford apánk a Judasszal kelt épp útra, a Behemoth lemezen dolgozik, Ihsahn meg most adja ki az új anyagot, nem várható, hogy a közeljövőben megvalósul majd a projekt, HA egyáltalán...
Már nyár óta folynak az új Behemoth album próbatermi munkálatai, sőt, ha hihetünk Nergal lenti posztjának, már a produktív folyamat nagy része meg is van. A frontember persze egy rövidebb részletet is mellékelt az infó mellé egy egyelőre még cím nélküli új dalból, amiről talán finoman is annyit lehet elmondani: gonosz.
Pár napja egy jó hosszú, feldolgozásokkal megrakott Slayer beállást mutattunk meg nektek, most pedig itt egy újabb beállós téma. Ezúttal az Evil Has No Boundaries került sorra a Show No Mercyről, melybe Nergal szállt be dalolni. Az eredmény? Gyilkos, mint az állat! Sőt, bónusznak az ügyesebbek még a Lamb Of Godos Randy Blytheot is kiszúrhatják a videóban, igaz, ő csak fotózni sunnyogott oda.
A szép magyar kifejezéssel élve corpsepaint egy-egy zenésznek jellegzetes "ruhadarabja", hiszen az alapján lehet felismerni, netán még egy plusz töltetet is ad a muzsika ízének. Persze vannak benne butábbak is, mint egy arconfosott pandamaci, de a Behemothos Nergal nem az a fajta; ahogy lentebb láthatjátok, nem kis munkába telik neki elkészíteni a festést, érdemes tanulni belőle, már ha ilyen irányban indulna el az ember fia, netán lánya.