
Fezen 25 /// 4. nap, 2022. július 30.
Nem csak múlt, jövő is!

Az év albumának elnevezni a saját albumodat még akár nagyképűen is hangozhat, de tegyük hozzá, hogy huszonöt évvel ezelőtt 1997-ben a Faith No More nem tévedett ezzel a címmel kapcsolatban. Aki kicsit is nyitott, nem hord szemellenzőt az láthatja a mai napig, hogy ez a zenekar valami olyan különlegeset alkotott az ezredfordulóhoz közeledve, amit rajtuk kívül senki sem tudott megcsinálni a kilencvenes években. Ne is húzzuk az időt, itt az Album Of The Year, ami számomra a Faith No More legjobb albuma!
Az őszi koncertszezon előtt beindul a lemezpiac is, elég csak a lenti listára nézni. Vastaggal kiemelve a tervezett recenziók, aztán majd meglátjuk bírjuk-e.
Csúnya zenék fészkelték magukat a heti lejátszóba. Lesz itt black metal, extreme metal, brutal deathcore és hardore-punk is. /Fotó: OFF! - Jeff Forney/
A Gwyn Strang által vezetett Frayle már az első EP-jével lenyűgözött minket. Azóta is folyamatosan figyeljük, hogy mikor jön valami újabb doom eposz. Sajnos az album őszre csúszott, de a zenekar azért csepegtet nekünk dalokat. Mivel vizuálisan is nagyon erős a banda, így nem meglepő, hogy a Bright Eyes is klipet kapott, amit most Ti is megnézhettek!
Beszédes című dallal jelentkezett David Lee Roth. A Nothing Could Have Stopped Us Back Then Anyway, ahogy sejthető is, az énekes anyacsapatáról, a Van Halenről íródott, amire a dal "háttereként" berakott kép is rájátszik. A nóta állítólag még 2007-ben íródott és John 5 gitározik rajta, ezt egyelőre még nem erősítették meg.
Ha a thrash irányzathoz hasonlóan az amerikai progresszív metalra vetítve is használhatnám a "Big 4" kifejezést, a Dream Theater, a Queensryche és a Fates Warning mellé (mögé) jómagam a negyedik pozícióra a Michael Romeo gitáros-vezette Symphony X-et helyezném. A fenti kollégákhoz képest jó egy évtizednyi lépéshátránnyal indult zenekar értelemszerűen már nem tölthetett be színtérformáló szerepkört, a 90-es évek utolsó harmadában, az európai heavy metal revivallel szinkronban azonban sokan szívükbe zárták a New Jersey-bázisú zenekart is.
A RockStation zászlója alatt általában olyan simán szoktunk bejutni bulikra, mint forró, olajozott kés a vajban, de tegnap valami apró porszem került a gépezetbe és kicsit várni kellett a bebocsátásra. De nem gáz, mert arra a pár percre, míg kint álltam, átengedtem magam és hagytam, hogy a modern kori maori harcosok patau és taiaha helyett dobcájggal és elektromos gitárokkal zúzzanak le. Van némi Új-Zéland mániám, azért is voltam kíváncsi nagyon az Alien Weaponry-re élőben. És hát igen. Engem nagyon megvett ez groovos-os zakatolásba csomagolt haka-metal. A trió tempója elég gyilkos és ahogy ehhez maori nyelven megdörrenek...ha ellenfél lennél, beszarnál..
Aki a nyolcvanas években volt tizenéves, minden bizonnyal konkrét emlékek révén is fel tudja idézni, hogy akkoriban a fiatal zenehallgatók kasztjai között tiltott volt az átjárás. Voltunk mi, metalosok - akkori szóhasználattal élve, rockerek - illetve voltak a semmivel sem jobban csengő, „diszkós” gyűjtőnév alatt futó, jobb híján az emblematikus zenekaraik révén nevesíthető "kjúrosok", "depesesek", netán "broszosok"… hogy hű maradjak a korabeli elnevezésekhez.
Kedden indult az Anthrax jubileumi amerikai turnéja. A már 2010 óta újra Joey Belladonna énekessel felálló csapat meglepetésre a 12 dalos szettbe felvette az eredetileg John Bush által énekelt Only című közönségkedvenc nótát is, amely a csapat 1993-as Sound of White Noise című lemezén szerepelt. Nézzük, hallgassuk, hogy sikerült a performansz! Ha valaki még nem tudná, annak mondjuk, hogy a zenekar október 31-én a Municapal Waste társaságában a Barba Negrában játszik.
Öt év után tér vissza új lemezével a New Orleans-i Goatwhore. Az Angels Hung From The Arches Of Heaven címet kapott nagylemez október 7-én lát napvilágot és az első single, a Born Of Satan's Flesh már kint is van róla.